Komunikat z 06.12.2012 (zwolnienia, podwyżki, PKP)
- gosc
W dniu wczorajszym odbyło się kolejne spotkanie pracodawcy TP S.A. z siedzibą w Warszawie z zakładowymi organizacjami związkowymi. Zakończono negocjacje Porozumienia w sprawie odejść dobrowolnych w roku 2013 r. Porozumienie podpisane przez OMPT NSZZ „Solidarność” w pełni realizuje uregulowania zawarte w Umowie Społecznej.
Prowadzone są nadal rozmowy nt. wzrostu wynagrodzeń w roku 2013 r. NSZZ „Solidarność” nie wyraziła zgody na propozycję pracodawcy, gdyż jest niezgodne za zapisami Umowy Społeczną. Oczekujemy pełnego uzasadnienia zmiany Umowy dotyczącej wzrostu wynagrodzenie.
Podpisane zostało TP S.A. Porozumienie w sprawie wykupu przez pracowników spółek Grupy Orange ulgowych przejazdów PKP. Pracownik, który zadeklaruje na piśmie chęć wykupu legitymacji PKP na rok 2013, poniesie koszty w wysokości 15% ceny zakupu legitymacji ustalonej w umowie zawartej pomiędzy TP S.A. a PKP. W wyniku rozmów TP S.A. z PKP ustalono cenę jednej legitymacji na poziomie netto 502,00 zł + VAT.
Oferta PKP w sprawie wykupu dla pracowników usługi transportowej z ulgą 33 % w 2013 roku w komunikacji krajowej w klasie dowolnej, w pociągach uruchamianych przez niżej wymienionych przewoźników:
1. „PKP Intercity” S.A. z siedzibą w Warszawie
2. “Przewozy Regionalne” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
3. „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
4. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni
5. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim
6. Arriva RP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
SKPT NSZZ „Solidarność” zwróciła się do Spółki o wystąpienie w sprawie wykupu ulgowych przejazdów kolejowych do innych przewoźników.
Sekretarz SKPT
NSZZ „Solidarność”
Stanisław Kiezik