29. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji

26 maja 2018 r. odbyła sę 29. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę. Wzięli w niej udział pracownicy i emeryci wraz z rodzinami z Orange Polska, EmiTel, NexoTech, Work Service, władze i członkowie Związku, z przewodniczącym Jerzym Iwaszkiewiczem na czele, oraz poczty sztandarowe Sekcji Krajowej Pracowników Telekomunikacji  i zakładowych organizacji NSZZ "Solidarność" z Krakowa i Łodzi oraz EmiTel-a.
Zarząd Orange Polska reprezentował Adam Wrzosek - Dyrektor Środowiska Pracy, Pracownicze Towarzystwo Emerytalne - Janusz Szreder - Prezes Zarządu.
Tradycyjnie pielgrzymi spotkali się na placu przy Archikatedrze Katedrze Częstochowskiej na poczęstunku i wysłuchali koncertu Grupy Maraton. Zebranych przywitał ks. prał. Jarosław Sroka. Następnie Pielgrzymi udali się na Jasną Górę Aleją Najświętszej Marii Panny.
(.../)
Głównym organizatorem pielgrzymki jest od lat Związek Zawodowy „Solidarność”. W tym roku przyjechało ok. 1 tys. 100 osób z całej Polski. ...

Galeria zdjęć


„29 lat temu upadł system komunistyczny, wiadomo, że "Solidarność" była uczestnikiem upadku tego systemu, który uważaliśmy, że był zły dla etyki, moralności katolickiej, dla społeczeństwa. W momencie, w którym budowaliśmy struktury "Solidarność" w Telekomunikacji Polskiej, była ona związana z Pocztą, i wtedy Telekomunikacja i Poczta liczyły ponad 200 tys. pracowników państwowych.

Budując struktury związku "Solidarność" wpadliśmy na pomysł, że będziemy chcieli powierzyć się Matce Bożej, zorganizowaliśmy pierwszą pielgrzymkę, na którą przybyło kilka tysięcy uczestników, potem drugą i trzecią, i tak już poszło - opowiada Jerzy Iwaszkiewicz , przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność" – Jako Związek "Solidarność" mamy duży problem z dużymi ilościami zwolnień, co roku jest między 1 a 3 tys. osób zwalnianych, w 2018 roku też są już zwolnienia. Stąd nasza modlitwa, aby powierzyć te osoby, które są zwalniane, które tracą miejsce pracy, które mają na utrzymaniu rodziny”.

O godz. 15.00 w bazylice została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Przybylskiego, bpa pomoc. arch. częstochowskiej. Eucharystię koncelebrowali: ks. prał. Jarosław Sroka, duszpasterz pracowników telekomunikacji oraz o. Izydor Matuszewski, generał senior Zakonu Paulinów.

Informacja Biura Prasowego z Jasnej Góry

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami