28. Pielgrzymka na Jasną Górę

28. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji modliła się w sobotę, 20 maja w jasnogórskim sanktuarium. Głównym organizatorem pielgrzymki jest od lat Związek Zawodowy „Solidarność”.

W południe w bazylice została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp seniora Stanisława Nowaka z Częstochowy. Obecni byli m.in.: ks. prał. Jarosław Sroka, dyrektor Wydziału Społeczno-Zawodowego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz o. Izydor Matuszewski, generał senior Zakonu Paulinów. Pielgrzymów w imieniu Jasnej Góry witał o. Mieczysław Polak, podprzeor sanktuarium.

„Przed telekomunikacją jest wielka przyszłość, która będzie radować wielu ludzi, bo nie tylko radio, nie tylko telewizja, internet, ale naprawdę wielki świat postępu. Oczywiście zaraz się rodzi myśl, byle tylko w tym postępie elektrotechnicznym człowieka, nie zginął człowiek – powiedział w homilii abp senior Stanisław Nowak  – Bo niestety takie ‘jaskółki’ zagubienia człowieczeństwa w tej materii spostrzegamy” - dodał. „Wasze powołanie jest powołaniem związanym z dużym zaangażowaniem w dzisiejszy postęp, i tu musimy powiedzieć, że Bóg chce postępu, rozwoju – podkreślił kaznodzieja – Na początku, gdy stworzył człowieka, powiedział: czyńcie sobie ziemię poddaną, rozwijajcie ten świat, napełniajcie tę ziemię. To jest nakaz Boży, ludzie mają ten świat doskonalić. Wynalazki – wspaniała rzecz, ale zawsze tak musimy to czynić, żeby widzieć Tego, który jest pierwszy. Jak Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu”.

Na zakończenie słowo podziękowania wygłosił ks. prał. Jarosław Sroka. Następnie abp senior Stanisław Nowak poświęcił tablicę pamiątkową ku czci śp. Elżbiety Pacuły, wieloletniej przewodniczącej Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Telekomunikacji Polskiej S.A., zaangażowanej w organizowanie jasnogórskich pielgrzymek.
„Chcemy podziękować za jej życie, za jej trud, za to wszystko, co dla nas uczyniła. Dla mnie była wzorem i przykładem, bo prowadziła was, pracowników Telekomunikacji do Boga, do Matki Bożej. Ilekroć zbliżał się termin pielgrzymki, było widać w niej zatroskanie i wewnętrzne przekonanie, że trzeba przyjść do Matki Bożej – powiedział ks. prał. Jarosław Sroka  – Jesteśmy jej wdzięczni, o tym wszystkim zawsze pamiętajmy, módlmy się za nią, by dobry Bóg obdarzył ją życiem wiecznym”.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Źródło: www.jasnagora.com

Galeria 1 >>>

Galeria 2 >>>

Film 1 >>>      Film 2 >>>      Film 3 >>>      Film 4 >>>

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami