Informacja z Prezydium Komisji Międzyzakładowej

17 października br. w Warszawie obradowało Prezydium KM OMPT NSZZ „Solidarność”. Omówiono efekty wystąpienia do pracodawcy ws. premii za 2 i 3 kwartał 2018 r. pracowników OPL. Przewiduje się większy wskaźnik premiowy za trzeci kwartał 2018r.

W wyniku interwencji Związku cofnięto zmiany polegające na podwyższaniu wartości miernika zadań przychodowych pracownikom Sprzedaży do Klientów Kluczowych i Korporacyjnych.  Przewidziano dalsze działania ws. sytuacji w salonach sprzedaży i pracowników infolinii.

Oczekiwane są zmiany w Kodeksie pracy doprecyzowujące stosowanie monitoringu pracowników. Omówiono zmiany w ustawie o związkach zawodowych, które wchodzą od 1 stycznia 2019 r.

Planowane jest zakończenie wyborów społecznej inspekcji pracy w TP TelTech i wybór zakładowego SIP.

Rozważono dalsze kroki w sprawie żądań płacowych pracowników NexoTech. Oczekiwane są konkretne propozycje ze strony pracodawcy.

W trakcie podpisywania są protokoły rozbieżności kończące mediacje w ramach sporu zbiorowego w Work Service i Wadwicz Grupa.

Przewodniczący Jerzy Iwaszkiewicz  podziękował Komisji wyborczej za zaangażowanie w wyborach Rady pracowników OPL . Oceniono zaangażowanie członków Związku i wyniki wyborów, w efekcie których do 7-osobowej Rady weszli: Krzysztof Kościuk, Grzegorz Samborski, Maciej Zieliński. Ósme miejsce zajął Lucjan Szandrowski.

Omówiono kontakty z instytucjami państwowymi ws. regulacji prawnych dot. rynku telekomunikacyjnego i programów emerytalnych. Przedstawiono stan przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stuosobowa delegacja przedstawicieli Związku, reprezentująca pracowników Orange Polska S.A., EmiTel Sp. z o.o., T-Mobile Polska  S.A., Eriksson Sp. z o.o., Sodexo Polska Sp. z o.o.,  Intermedia sp. z o.o., UPC Polska Sp. z o.o., złoży w dniu 27 października hołd zasłużonym dla odzyskania niepodległości pochowanym w Wilnie na Cmentarzu na Rosie i Antokolu. Tego samego dnia zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny i Solidarności w Kaplicy Ostrobramskiej.

Trwają  przygotowania do obchodów 30-lecia powstania Sekcji Łączności NSZZ „Solidarność”.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami