Dalszy ciąg negocjacji Umowy Społecznej w Orange Polska SA
- administrator
Dziękujemy za konstruktywne spotkanie, które odbyło się 30 listopada 2023 roku między przedstawicielami Orange Polska a przedstawicielami OMPT NSZZ "Solidarność".
Na wniosek OMPT NSZZ "Solidarność", pracodawca przedstawił dodatkowe wyliczenia odnoszące się do poprzedniej Umowy Społecznej oraz uzupełnił przedstawiane dotychczas prezentacje.
Ponadto, w odpowiedzi na nasz wniosek, zaprezentowano symulację, która pozwoliła nam przedstawić naszą propozycję dotyczącą wysokości budżetu podwyżkowego na następne lata oraz planowanej ilości zwalnianych pracowników. Pragniemy przypomnieć, że ze względu na poufność danych, nie możemy upubliczniać otrzymanych informacji przed zakończeniem negocjacji.
W naszych propozycjach staraliśmy się uwzględnić wszystkie potrzeby i oczekiwania pracowników, obejmujące m.in. kwestie związane z Przyjaznym Środowiskiem Pracy w tym opieki medycznej, Centralnymi Środkami Socjalnymi oraz zapewnieniem dobrych warunków dla pracowników odchodzących.
Kolejna tura rozmów została zaplanowana na dzień 5 grudnia bieżącego roku. Liczymy na dalszą owocną współpracę i znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania dla wszystkich zaangażowanych stron.